BUTTER- with sea salt (Rumiano brand)....................................$ 4.25/8oz
CHEESE CHEDDAR-sharp, shredded (Rumiano).......................$ 4.80/6oz
CHEESE WHITE CHEDDAR -Raw 5 lb block................................$ 42.45
COCONUT OIL (expeller pressed, no coconut taste)...............$11.36/32oz jar
COCONUT OIL-VIRGIN (expeller pressed, coconut taste).......$18.07/32oz jar
FRENCH FRIES-crinkle cut, frozen................................................$ 3.00/lb
GRANOLA HONEY NUT.................................................................$ 7.35/lb
HEAVY WHIPPING CREAM (A2/A2)...............................................$ 6.50/12oz bottle
HONEY (raw, wildflower)...............................................................$19.56/3lb jar
KEFIR-A2/A2, grass-fed..................................................................$ 8.03/28oz bottle
MILK -Whole, A2/A2, grass-fed........................................ ............$ 7.25/48oz bottle
MILK-powered, whole, grass-fed, A2/A2.....................................$11.04/lb
OATS-quick......................................................................................$ 2.00/lb
OATS-rolled.....................................................................................$ 1.75/lb
OATS-steel cut.................................................................................$0.14/oz
OLIVE OIL-Mediterranean olives, cold pressed..........................$17.91/32oz
PEANUT BUTTER (sea salt)............................................................$ 6.50/1lb jar
PECANS-raw, large halves.............................................................$11.75/lb
POTATOES-sweet, diced, frozen......................................................$ 2.00/lb
RICE-BROWN-SPROUTED-CALROSE.............................................$ 2.00/lb
VANILLA EXRACT..............................................................................$13.80/8oz
WALNUTS-raw halves.....................................................................$10.50/lb
WHEAT-hard red..............................................................................$ 1.00/lb
WHEAT-hard white...........................................................................$ 1.90/lb
WHEAT-soft white.............................................................................$ 1.15/lb
YOGURT-plain, whole milk, grass-fed, (A2/A2).............................$ 6.90/24oz
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.